Jak nejlépe využít rolety den a noc v každé místnosti
Řešením jsou rolety den a noc, které najdou uplatnění nejen v ložnicích, ale i v ostatních pokojích bytu či domu. Přečtěte si, kdy se hodí rolety den a noc v obývacím pokoji, dětském pokoji nebo domácí posilovně.
O roletách den a noc jsme psali také v tomto článku.
Stín nebo světlo v obývacím pokoji
Obývací pokoj má často i funkci pracovny, případně si tam v pohodlném křesle rádi čteme. Na tyto činnosti je potřeba přístup co největšího množství denního světla a rolety proto můžeme buď úplně vytáhnout, nebo nastavit na maximální propustnost. Naopak pokud se chceme dívat na film nebo poslouchat hudbu, když je v letních měsících i večer stále ještě světlo, přijde nám vhod odstínění nevítaných slunečních paprsků v poloze „noc“.
Na čtení je nejvhodnější mírně tlumené světlo přicházející zezadu nebo z boku.
Tlumené světlo do dětského pokoje
Podobně jako dospělí v obývacím pokoji, i děti ve svém pokoji střídají aktivity, které vyžadují jasné světlo, a odpočinek, kdy je vhodné tlumenější osvětlení. Pro učení, psaní úkolů nebo třeba kreativní hry se stavebnicemi rolety vytáhneme nebo nastavíme do polopropustné polohy, pro odpočinek po obědě nebo večer před spaním je můžeme úplně zatáhnout a pustit dětem například audiopohádku.
Vhodné světlo pro všechny sportovní aktivity
Ať už máte speciální místnost na cvičení, nebo jste si zařídili cvičební prostor v ložnici či pracovně, rolety den a noc vám v ní pomohou navodit ideální světelné podmínky právě pro ten druh pohybové aktivity, kterému se zrovna chcete věnovat. Obecné pravidlo zní: čím intenzivnější pohyb, tím více světla. Pro aerobní cvičení nebo silové aktivity si nastavíte rolety na nejvyšší propustnost, zatímco když se chystáte provozovat jógu nebo protahovací cvičení typu pilates, připravíte si relaxační atmosféru posunutím rolet do „noční“ polohy.
Tlumené světlo v místnosti na cvičení vám pomůže lépe se soustředit a nerozptylovat se podněty z okolí.