Vyjímatelné sítě: typ C se snadnou instalací
Pro okna bez okapnice jsou ideální sítě typu C. Jejich pevný hliníkový rám lze vzhledově přizpůsobit oknům – může být v imitaci dřeva, potažený renolitovou fólií nebo v jakékoli barvě RAL. Instalace probíhá pomocí otočných klipů a nevyžaduje vrtání ani jiné zásahy do rámu okna.
Starší typy oken můžete vybavit sítí typu E s navrtáním do okenního rámu.
Rolovací síť proti hmyzu: vyberte si horizontální nebo vertikální rolování
Zarolovat síť proti hmyzu jako roletu podle aktuální potřeby? To vám nabídne rolovací síť typu F10 nebo G10. Liší se osou rolování: typ F10 můžete vyrolovat a zastavit v libovolné horizontální poloze, typ G10 vertikálně. Oba typy lze umístit na ostění nebo přímo do rámu okna – v takovém případě budou potřeba drobné zásahy do rámu a dojde k mírnému zmenšení světlosti okna.
Nebezpečný létající hmyz v Česku:
- mouchy mohou způsobit zažívací potíže nebo i žloutenku typu A
- včelí, vosí a sršní bodnutí bolí a u alergických jedinců může být velmi nebezpečné
- komáři znepříjemňují klidný spánek, ale mohou přenášet i některé nemoci, například valtickou horečku
- muchničky, bzikavky a další bodavý hmyz přenáší například lymeskou boreliózu
- o dalších nebezpečích hmyzu v domácnosti jsme psali v tomto článku
Plisované sítě: vhodné na časté procházení i pro širší prostory
Mezi výhody plisovaných sítí patří štědrá maximální šířka – v závislosti na typu od 2,5 do 5 metrů, což umožňuje proti hmyzu ohradit i stěny verandy nebo široký vstup na terasu. Plisovaná síťovina je odolná proti dešti, větru i UV záření, plisé sítě se snadno instalují i demontují. Pokud místo shrnovacích plisovaných sítí preferujete klasickou dveřní síť, samozavírací typ H1 lze díky bohatému barevnému vzorníku sladit s jakýmkoli dřevěným nebo plastovým rámem. Můžete tak zahradu na jaře a v létě využívat bez obav z nastěhování houfů obtížného hmyzu.