Jednoduché přizpůsobení vaším podmínkám a potřebám
Na zahradě můžete mít třeba altán, dřevěnou konstrukci nebo zahradní domek. Všechny stavby zahradu opticky i funkčně rozdělí. Bioklimatickou pergolu si ale můžete naplánovat přesně na míru budoucímu využití. Minimální šířka je jeden metr, maximální délka pak sedm metrů. Stojky pergoly přitom mohou stát až o jeden metr mimo roh. Vejdete se tedy opravdu prakticky všude.
Pobyt na zahradě navzdory dešti a větru
Začíná pršet? S bioklimatickou pergolou nemusíte hned balit a spěchat domů. Stačí zaklopit lamely ve střeše pergoly a počkat, až se deštík přežene. Dešťová voda přitom stéká stojkami.
Ani vítr vás nemusí ze zahrady vyhnat. Pokud stojí pergola u domu, přilehlá stěna pomůže, aby v ní neprofukovalo. V případě, že to nestačí, nebo u samostatně stojící pergoly můžete její stěny osadit screenovými roletami. Pergola Artosi je na ně speciálně připravena. Stěny bioklimatické pergoly se dají dokonce zastínit i venkovními žaluziemi.
Snadná údržba a odolnost povětrnostním podmínkám
Dřevěné stavby se musejí natírat, impregnovat a ošetřovat proti škůdcům. Dá spoustu práce, aby pořád vypadaly dobře. Péče o hliníkovou pergolu je jednoduchá a nezabere téměř žádný čas. Hliník se snadno čistí, nerezaví, dlouho vydrží a barvu konstrukce si můžete vybrat ze vzorníku RAL.
Relaxace a pohoda při pobytu v přírodě
V pergole si můžete číst, odpočívat a trávit čas s rodinou. Nebo v ní uspořádat letní zahradní party. V létě pak můžete venku trávit téměř celý den – zahrada a pergola budou hrát roli kuchyně, koupelny i pracovny. Zajímá vás, jak na to? Více se dočtete v našem článku.