Detailní plánování zahrady
Prvním výstupem práce architekta je tzv. Studie. Po dohodě s vámi zapracuje do konceptu všechny změny a vznikne tak konečný návrh. Získáte tak představu o prostorových nárocích rostlin, dalším vybavení zahrady. Součástí je také osazovací plán, díky kterému si spoustu rostlin můžete zasadit svépomocí. Realizace vylepšení zahrady si můžete rozdělit na několik etap. S rozdělením jednotlivých činností vám může rovněž pomoci architekt.
Zahrada by měla koncipována tak, aby působila příjemně nejen na jaře a v létě, ale i v zimě. Začleňte proto do ní stálezelené rostliny s barevnými bobulemi nebo dekorativní výhony nebo vykvetou i ve sněhu. Pozemek si rozdělte na několik částí. Vyhněte se rovným liniím a zvolte si křivolaké cestičky do tvaru písmene C nebo S. Zahradu tak oživíte a opticky zvětšíte. Zahrada, která je okamžitě přehledná, vás brzy přestane bavit.
Co vše nakoupit
Pro vylepšení zahrady se neobejdete bez nákupu potřebných věcí. Pro samotnou práci potřebujete vhodné náčiní, pokud jej nevlastníte nebo je už zastaralé. Podle toho, jak bude vaše zahrada vypadat, je potřeba dokoupit rostliny, keříky a stromky. Barvy květin dotváří celkovou atmosféru zahrady. Nepromyšlený nákup a podceňování síly barev může způsobit, že se vaše zahrada promění v jeden velký chaos. Barevné schéma si nechte připravit dopředu a při nákupu se jej skutečně držte. Důležité je, čeho chcete dosáhnout. Některé barvy jsou spolu v harmonickém souladu, další spolu ostře kontrastují. Chladné tóny vás uklidní a jasné horké odstíny nabijí energií. Nic se však nemá přehánět.
Co můžeme pořídit navíc?
Aby nová zahrada zaujala, je možné ji dovybavit různými prvky v podobě terasy s pergolou, dlažbou, zahradním domkem, oplocením, skleníkem nebo také jezírkem, bazénem, zimní zahradou či dětským hřištěm.