Nejprve ukliďte a vymalujte
Při předělávání pokoje využijte příležitosti a celý prostor kompletně vykliďte. Zkontrolujte stav podlahy a oken, vymalujte nebo vytapetujte a důkladně vyčistěte podlahu. V hostinském pokoji by si návštěvníci neměli připadat jako ve skladišti nepotřebných věcí, to ale neznamená, že musí být prázdný.
Potřebujete úložné prostory a přitom chcete občas někam uložit návštěvu? Využijte pro tento účel například vestavnou skříň, případně skladovací část rovnou oddělte, například japonskými stěnami. Získáte dostatek místa a hosté se nebudou cítit nepříjemně.
Nábytek může být z druhé ruky
Za vybavení není nutné utrácet velké částky. Postel pro hosty může být například už nevyužívaná postel některého z členů rodiny, případně z bazaru nebo obchodu s levným nábytkem. Ideální je dvoulůžko nebo rozkládací postel, aby se v pokoji vyspali alespoň dva lidé. Kromě postele stačí už jen noční stolek a prádelník nebo skříň.
Útulné prostředí za pár korun dotvoří polštářky a další textilie, obrázky nebo zarámované rodinné fotografie. Barvy se hodí spíše neutrální, na druhou stranu v pokoji pro hosty můžete beztrestně experimentovat a zkoušet výmalbu, textilie nebo jiné úpravy interiéru, abyste si ověřili, jak budou vypadat v praxi, než je zrealizujete ve zbytku bytu.
Hostům můžete zpříjemnit pobyt i malou knihovničkou, vyřazenou audiosoupravou nebo starou televizí.
Stínění do hostinského pokoje
Pokud ještě nemáte v pokoji pro hosty stínění z dřívějška, případně je původní stínění už okoukané nebo opotřebované, zamyslete se i nad ním. Příjemné zatemnění bez nutnosti stavebních úprav poskytnou návštěvám například rolety den a noc. Jednoduché zastínění bez větších investic pak zprostředkují i klasické hliníkové horizontální žaluzie.