Hliníkovou, nebo dřevěnou pergolu?
Původní pergoly byly dřevěné, když se však na trhu objevily hliníkové konstrukce, brzy se ukázalo, že mají mnoho výhod – jednak odpadá náročná údržba dřeva, jednak je mnohem jednodušší je opatřit otočnými lamelami i dalšími přídavnými stínicími prvky. Pokud toužíte po moderní zahradě, bioklimatická hliníková pergola je jasnou volbou – o nejnovějších trendech v zahradě jsme psali zde.
Zajímá vás historie pergol i jiných zahradních staveb? Přečtěte si náš článek o rozdílech mezi pergolou, altánem a verandou.
Nejmodernější pergola ISOTRA
Pergolu ARTOSI jsme vám představili v loňském roce, všechny její vlastnosti ale zůstávají: snadná montáž svépomocí, dostupnost přídavného stínění pomocí screenových rolet nebo venkovních žaluzií, dodatečné osvětlení pomocí LED pásků, odolnost proti sněhu a větru i možnost posunout stojku až o metr mimo roh. Pergola ARTOSI může být volně stojící nebo kotvená do zdi a je k dispozici v šesti standardních barvách RAL. Zkuste si ji nakonfigurovat přímo na míru vaší zahradě na stránkách ARTOSI.
Foto: Paul Hermann
Řešení pro pálící slunce, déšť nebo třeba odvod kouře
Grilujete rádi? S grilováním na zahradě to bývalo složité: buď jste byli vystaveni rozmarům počasí, nebo na vás pod skleněnou či polykarbonátovou střechou sice nepršelo, ale zároveň nemohl ani odcházet kouř od grilu. U pergoly ARTOSI máte možnost rozdělit střechu do dvou až tří sekcí, ve kterých ovládáte lamely nezávisle na sobě – před pálícím sluncem nebo deštěm je v některých sekcích můžete úplně zaklopit a v prostoru nad grilem budou otevřené, takže se nikdo nebude dusit kouřem.
Náš oblíbený recept na grilování najdete spolu s popisem dalších výhod pergoly ARTOSI v tomto našem článku.